Єдина практична порада, яку можна надати людині, що опинилася в подібній ситуації – бути якомога пильнішим щодо власної непідконтрольної самоцензури (суперего за Фройдом, внутрішнього батька за Берном). Цей аспект психіки породжує ненависть до всього складного, бажання знищити все багатоклітинне життя, розщепити всі молекули на атоми, розщепити всі атоми… Ця ненависть не знає меж, вона в кожній людині. Не варто її переоцінювати, хоч вона, ймовірно, справжня причина парадоксу Фермі. Проте цю ненависть, цей ресентимент варто пильнувати. Більше в мене життєвих порад немає, бо, як пише Джордж Мартін, «ніч темна й сповнена жахів».
среда, 13 марта 2024 г.
Як емігрант-невдаха та каліка без статків я усвідомлюю, що мій ризик загинути в останні роки значний, тому й час від часу й ділюся тією чи іншою мірою незавершеними роздумами про власне життя. Можливо, комусь стане в нагоді. У 2012 я опинився генієм, тоді ж вирішив присвятити життя письменницькій кар’єрі. Оскільки оригінальне мислення вимагає молодих мозків, я вирішив не відкладати мрію на майбутнє й ризикнути. Це була правильна інвестиція, результатом якої в 2017 році став непоганий рівень письменницької досконалості. Проте лишалася одна психологічна проблема – моя філософська (екзістенційна) криза. Як митець, я став кимось на зразок Мамору Ошії чи Тоу Убуката (або Алексі Лайхо чи Гунхільди Сандлі, якщо приводити аналогії з музикою). Я знову опинився перед вибором, який цього разу був неочевидний: або прагнути лише слави «інтелектуального самурая» Кена Вілбера, або прагнути також й реформувати інтегральний рух. Другий вибір передбачав вельми ризиковану спробу вирішити екзистенційну кризу, яку до 2020 я й успішно здійснив. Побічним наслідком цього успіху став жахливий психоз, внутрішньоособистісний конфлікт, який я ще іноді називав «інфошоком» чи «правдошоком».
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Схоже, за ці дванадцять років я став найкращим філософом в історії України. Але чи варто було так поспішати? Адже через цю роботу я потрапив у незавидне становище: країна воює, хребет пошкоджений, корумповані військкоми відстрочку не дадуть. Хіба я не міг відкласти філософську кар'єру років на двадцять чи хоча б десять? Облаштувати перед цим особисте життя? Ні, і справа тут навіть не в тому, що для створення оригінальних ідей краще підходять молоді мізки. У мене такої спадщини (біологічної, фінансової, соціальної, психотерапевтичної) як у Тейлор Свіфт не було, тому в процесі видобутку ресурсів я б, швидше за все, піддався безлічі спокус, і занапастив свою письменницьку кар'єру. Я зробив чимало помилок, але рішення поспішити з філософською кар'єрою було однозначно вірним.
ОтветитьУдалитьWhat is the biggest mistake of my life? By 2020, I had created the best philosophy in the world, but my affairs had taken a turn for the worse. I should have postponed my philosophical career for about ten years, stopped practicing psychotherapy, sought medication from a psychiatrist, earned some money, cut ties with my toxic relatives (which means all of them), emigrated, undergone spinal hernia surgery, and ensured my safety and comfort. I had always been proud of my prudence, my ability to stop in time, to leave the game at the right moment, but it was this very pride that led me astray.
ОтветитьУдалить